Likérka CAMI se nachází v malebné jihočeské krajině naproti Dobronickému hradu. Likéry a lihoviny jsou vyráběny podle starých receptur, některé pocházejí již z roku 1866. Předností našich likérů a lihovin je vysoká kvalita, vyváženost chutí a především výroba z přírodních produktů bez chemických příměsí.

Zabýváme se výrobou různých druhů Absinthů.

Absinth je hořká lihovina obsahující pelyněk pravý (Artemisia absinthium L.), yzop, fenykl, anýz, další byliny a silný alkohol. Má typickou nazelenalou barvu a voní svojí specifickou vůní. Absinth má údajné psychotropní účinky, i když názory odborníků se velmi liší. Absinth se tradičně pije smíchaný s vodou a je možné přidat i cukr.

Absinth byl jedním z nejoblíbenějších alkoholických nápojů v Evropě pozdního 19. století. Tento nápoj pili lidé ze všech vrstev včetně bohémské vyšší třídy, umělců, básníků a intelektuálů. Snad nejpozoruhodnější slavnou osobou známou jako piják absintu byl holandský post-impresionistický malíř Vincent van Gogh (1853–1890), jiní známí malíři té doby jako jsou Henri de Toulouse-Lautrec a Paul Gaugin i proslulí spisovatelé a básníci jako Oscar Wilde, Charles Baudelaire a Edgar Allan Poe také patřili mezi milovníky absinthu.

Velmi oblíbený je Absinthe Karmagiddon, který má obsah alkoholu 89,9 %, speciálním výrobkem je Absinth černé barvy Gothicsinth rovněž s vysokým obsahem alkoholu 89,9 %. Naši zákazníci dávají také vysoké ocenění Absinthu Toulouse Lautrec 68 % a Sinopale 65 %.